Принципи роботи
Про деякі з найважливіших принципів моєї діяльності найкраще написано в статті: ЗАМІТКИ «ОБУЧАТОРА»: секрети тренерської діяльності
Навчати можна тільки за наявності мотивації. Виявлення мотивів учасників і керівництва — одне з найважливіших первинних завдань тренера. Помилка в діагностиці учасників — це не тільки даремно витрачені гроші, але й зниження ефективності тренінгу, оскільки енергія буде витрачатися також на «опірників». Опір у цьому випадку є формою агресії, спрямованої на керівництво компанії, яке «змусило» йти на тренінг. Помилка в діагностиці мотивації керівництва компанії — це втрата клієнта та репутації.
МОТИВАЦІЙНА ОРІЄНТАЦІЯ АБО ОДИН ІЗ КЛЮЧІВ ДО ПІДБОРУ ТРЕНІНГІВ
Під час складання тренінгових програм, необхідно розуміти специфіку мотиваційної спрямованості людини. Те, що для екстравертів легко, для інтровертів — ні, і навпаки. Наприклад, так звані тренінги особистого зростання (базові навички «емоційного інтелекту»), актуальні й необхідні на початкових етапах навчання в екстравертних професіях, але ці ж тренінги є підвищенням кваліфікації в інтровертній сфері. Розвиток інтровертних професій починається з загальнотеоретичних знань точних наук та/або технічних умінь.
ТРЕНІНГИ ТА «НЕ ТРЕНІНГИ» — ВІДЧУЙТЕ РІЗНИЦЮ
Незалежно від мотиваційної спрямованості професій, тренінги потрібно розвивати нові навички, уміння, формувати особистісні якості.
ЛЮДИ РОСТУТЬ ПОВІЛЬНО
ПРИНЦИП СИСТЕМНОСТІ В НАВЧАННІ
Навчання повинно бути системним, тобто не можна змінювати методологію та дискурс навчання, а в разі зміни тренерів методологія та мова навчання мають залишатися незмінними.
ЯК ВИЗНАЧИТИ ЯКІСТЬ НАВЧАННЯ
Пізнавальна цінність тренінга прямо пропорційна кількості усвідомлень, зроблених кожним учасником у зв’язку з цим тренінгом.